Chcesz zobaczyć miejsce, gdzie zatrzymał się czas? Spotkać Walonów – średniowiecznych inżynierów i mistrzów budowania fantastycznych maszyn? Poznać trud obróbki żelaza i poczuć żar ognia, w którym było hartowane? Odwiedź Żelazny Tygiel Waloński w Szklarskiej Porębie – skansen inny niż wszystkie.

W Żelaznym Tyglu ogień nigdy nie wygasa – mistrzowie pracują tu w swoich warsztatach na średniowiecznych maszynach, dzięki którym już za chwilę będą mogli wydrzeć górom ich sekrety. Potężne urządzenia możesz obsługiwać także i Ty, poznając w ten sposób dawne, zaginione rzemiosła Sudeckie. Zdobądź pod czujnym okiem majstra ostrogi hutnika, kuśnierza, kowala lub płatnerza...i wpisz swoje nowe, niezwykłe umiejętności w CV!

Prosto z Tygla Walońskiego wyrusz na Szlak Twardych Zawodów: podążaj ścieżkami opisanymi w tajnych księgach kronikarzy i...odkryj Karkonosze z nowej perspektywy!

Osada czynna dla zwiedzających indywidualnie:
maj - czerwiec: w weekendy od 10:00- 16:00
lipiec - sierpień: 7 dni w tygodniu od 10:00- 17:00
wrzesień - październik: w weekendy od 10:00- 16:00

Zwiedzanie z przewodnikiem, wejścia o pełnych godzinach.  W przypadku wzmożonego ruchu turystycznego, godziny otwarcia mogą być wydłużone, a wejścia odbywać się co pół godziny.

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Żelazny Tygiel Waloński, 1 Maja 66a, 58-580 Szklarska Poręba
  • (+48) 726 541 852
  • tygiel.val@gmail.com
  • www.zelaznytygiel.pl
Regulamin