ZOO w Libercu to najstarszy ogród zoologiczny w Czechach i atrakcja, która jak magnes przyciąga gości z obu stron granicy. Położone wśród liczących setki lat budynków w centrum miasta, samo Zoo rozciąga się na ponad 13 hektarach, wypełnionych rykiem i gwarem zwierząt z całego świata. Jakie atrakcje czekają tu miłośników dzikiej przyrody?

Spacerując przez jego zabytkowe pawilony, goście mają rzadką możliwość spotkania twarzą w twarz pełnej gracji ary i królewskiego lwa. Mogą też spojrzeć w oczy  śnieżnej panterze, określanej mianem „Ducha Himalajów” i podziwiać najsłynniejszego rezydenta zoo – białego tygrysa. Miłośnicy gorącej sawanny poczują się tu jak na autentycznym safari: żyrafy, zebry i szympansy są tu na wyciągnięcie ręki!

Każda wizyta w libereckim zoo to okazja do poznania zwierząt także z ich nieco mniej znanej strony: kąpiele słoni, karminie pingwinów czy fok to wydarzenia, które rozpalą w każdym miłość do tych niezwykłych zwierzaków! Dlatego, aby sprawdzić, czy nie zlękniecie się zębów białego tygrysa, zarezerwujcie swój karnet i udajcie się do libereckiej krainy dzikich zwierząt z całą rodziną! 

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Zoo Liberec (CZ), Lidové sady 425, 460 01 Liberec
  • +420 482 710 616, +420 482 710 617
  • info@zooliberec.cz
  • www.zooliberec.cz
Regulamin