Wielobarwne Kolorowe Jeziorka przyciągają swoim naturalnym pięknem tysiące turystów – i nic dziwnego! Położone są dogodnie niedaleko maleńkich Wieściszowic, w samym sercu magicznych Rudaw Janowickich. Cztery urocze, kolorowe stawki przycupnęły u stóp zielonego szczytu Wielkiej Kopy – spacer do ich brzegów to znakomity pomysł na rodzinną wycieczkę!

Spacerując szlakami przez pachnące żywicą lasy Rudawskiego Parku Krajobrazowego, trudno nie dać się uwieść dziwnej urodzie Kolorowych Jeziorek. Ich wody, zaskakujące intensywnością barw, zawdzięczają swój wygląd znajdującym się niegdyś w ich miejscu wyrobiskom złóż mineralnych. To właśnie tu wydobywano piryt, zwany „Złotem Głupców”. Dziś po dawnych złożach pozostały tylko historie, a tereny dawnych kopalni przejęła we władanie Matka Natura.

Trudno powiedzieć, które z jeziorek jest najbardziej malownicze: pachnące nadal „piekielną” siarką Jeziorko Purpurowe, czyste i głębokie na ponad 20 metrów Jeziorko Błękitne, ukryte wśród drzew niewielkie Jeziorko Żółte czy może niezwykle rzadko pojawiające się na powierzchni Jeziorko Zielone?

Aby zdecydować o tym, po prostu wybierz się na wycieczkę wśród jednego z kilku biegnących tu szlaków i...daj się ponieść wielobarwnej przygodzie! 

Opinie o tym miejscu
CIekawe miejsce na spacer poza miastem, niedaleko od Jeleniej Góry. Pięknie położone miejsce, dużo zieleni, spokojna trasa spacerowa. Polecam na wycieczkę z dziećmi. Wygodny parking. Potem wracając warto zjeść w niedalekiej Miedziance.

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Kolorowe Jeziorka, Ciechanowice 82 , 58-410 Marciszów
  • + 48 883-302-055
  • kontakt@kolorowejeziorka.pl
  • www.kolorowejeziorka.pl
Średnia ocena (max 10)
Na podstawie 1 opinii
7.8
Regulamin