Zwiedzanie Muzeum Górnictwa w czeskim Harrachovie to wyśmienita okazja do zanurzenia się w podziemny świat skarbów Matki Natury. W tej fascynującej kopalni można cofnąć się w czasie aż do XVIII wieku i poznać sekrety wydobywania złóż cennego fluorytu, kwarcu i barytu, które pomogły zbudować potęgę i bogactwo dawnego Harrachova.

Przemierzając delikatnie oświetlone korytarze podziemnej trasy, można liczyć na ponad 1000 metrów przygody z górniczym światem. Na zwiedzających Muzeum śmiałków czekają autentyczne mapy dawnej kopalni, idealnie zachowane zbiory cennych minerałów i, oczywiście, górnicze narzędzia, które są najcenniejszą atrakcją dawnej sztolni. Zabytkowa lokomotywa, kompletna maszyna wydobywcza czy wózki kopalniane – w Harrachovie można, jak nigdzie indziej, dotknąć górniczej historii i zmierzyć się z tajemnicami podziemnego świata.

Wizyta w Muzeum Górnictwa w Harrachovie to idealny pomysł na pełne przygód popołudnie – dlatego warto sprawdzić, czy to wyjątkowe miejsce znajdzie się na naszej trasie jeszcze dziś! 

Godziny otwarcia:
Od 30 kwietnia do 30 października 2016 roku:
- wtorek – sobota: 9:00 – 15:30
- niedziela: 9:00 – 14:00
Od 13 do 16 września 2016 zamknięte

Ceny biletów:
Muzeum: dorośli- 30 CZK, dzieci- 30 CZK
Sztolnia (z muzeum): dorośli- 110 CZK, dzieci-70 CZK

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Muzeum Górnictwa (CZ), Harrachov 654 , 512-46 Harrachov
  • +420 602 603 739
  • hornicke-muzeum@seznam.cz
  • www.hornicke-muzeum.eu/pl
Regulamin