Zapraszamy Państwa do wyjątkowego Pałacu położonego w Piechowicach, w bliskiej odległości od Jeleniej Góry i Szklarskiej Poręby, z pięknym widokiem na Karkonosze i Zamek Chojnik.
Wizyta w położonym w 15 ha parku Pałacu Pakoszów będzie dla Państwa pełna odkryć. Otwarty przez cały rok obiekt z jego unikalnym połączeniem historii, dziedzictwa, pięknego ogrodu, atrakcji oraz znakomitą restauracją jest świetnym wyborem przez cały rok.
 
Pałac w Pakoszowie został wzniesiony w 1725 roku przez Johanna Gottfrieda i pozostawał w posiadaniu rodziny do 1945 roku. Przed 6 laty został zakupiony przez Spółkę "Bielarnia Hessa" - potomków dawnych budowniczych i odnowiony z wielką pasją i zachowaniem architektonicznych szczegółów.

Ten zabytkowy obiekt dysponuje 19 pokojami i Apartamentami, których wystrój stanowi idealne połączenie nowoczesnego designu i historii.

PAŁAC PAKOSZÓW - SCHLOSS WERNERSDORF jest barokową budowlą w południowej części Polski w Kotlinie Jeleniogórskiej, w pobliżu Jeleniej Góry.
Położony jest w Gminie Piechowice. Region jest częścią Dolnego Śląska i znajduje się w Powiecie Jeleniogórskim u stóp Karkonoszy.

Zapraszamy !

Pałac jest członkiem prestiżowej Fundacji Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej.

Pałac w Pakoszowie to marka, na którą składają się wyjątkowe wnętrza, pełne rozwiązań zaspokajających najbardziej wymagające gusta.

Zapraszamy Państwa do wyboru spośród 19 pokoi i Apartamentów, których wystrój stanowi idealne połączenie nowoczesnego designu z historią.

Naturalne, ciepłe podłogi dębowe najwyższej jakości i ciekawe rozwiązania architektoniczne stwarzają niepowtarzalny stylowy wygląd tych pomieszczeń.

Pałac Pakoszów jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Dla wygody Gości obiekt posiada windę.

Proponujemy Państwu menu począwszy od nowoczesnej kreatywnej kuchni regionalnej po Haute Cuisine.
Szlachetne wina i wykwintne menu.
Będzie nam miło Gościć Państwa u nas.

Sala Restauracyjna
godziny otwarcia 12:00 -14:30, 18:00 - 22:00
zamknięte - poniedziałki, wtorki (poza dniami świątecznymi)

Salonik Miśnieński
Mniejsze Sale Bankietowe, w tym salonik z oryginalnym XIX - wiecznym kryształowym żyrandolem z Murano zachęcają do organizacji eleganckich prywatnych i kameralnych spotkań - dla maksymalnej liczby 24 osób.

W przeznaczonej specjalnie dla dzieci Sali Zabaw Państwa pociechy będą mogły malować, bawić się i grać, podczas gdy Państwo będą mogli się zrelaksować.

Oryginalna Sala z zabytkowymi delfickimi kaflami
W północnej części Pałacu znajduje się Sala wyłożona w całości zabytkowymi kaflami sprowadzonymi z Delf. To wyjątkowe wnętrze jest obecnie poddawane renowacji,a w przyszłym roku zostanie oddane do dyspozycji naszych Gości.

Sala Barokowa
Dodatkową atrakcją jest zabytkowa Sala Barokowa - miejsce ważnych uroczystości, koncertów, przedstawień i pasjonujących wystaw. Sala ta jest inspirującą podróżą w XIX wiek, z której kanonów zaczerpnęliśmy to co ponadczasowe - klasykę i elegancję.

Sala jest jedną z najbardziej oryginalnych na Dolnym Śląsku. To jedna z najciekawszych renowacji w przeciągu 20 lat w Kotlinie Jeleniogórskiej.
 

Drink Bar
Idealne miejsce na spotkanie w Pałacu Pakoszów
Klejnot w naszej kolekcji unikatowych wnętrz.
Pałacowy Bar z oryginalnym sklepieniem stanowi idealne miejsce na aperitif i koktajle na zakończenie dnia.

Taras
Spektakl natury!
Legendarny  widok na średniowieczny  zamek Chojnik i panoramę Karkonoszy jest atrakcją dla każdego turysty podróżującego przez Kotlinę Jeleniogórską.
Rozkoszujcie się Państwo malowniczą scenerią  masywu Szrenicy i zamku Chojnik przy kawie i delicjach z naszej własnej cukierni.
Spektakularny widok .... do obejrzenia każdego dnia!

Dokładna data budowy Pałacu Pakoszów nie jest znana. Początkowo prawdopodobnie należał do rodziny Schafgottsch. Pierwszym udokumentowanym właścicielem był John Martin Gottfried, zięć Christiana Menzla.

Studia w najstarszej części dachu wykazują znaczną rozbudowę i przebudowę w połowie XVII wieku. Obecny, późnobarokowy wygląd nadała obiektowi przebudowa z 1725 r.
Obiekt służył Johnowi Martinowi Gottfriedowi jako jako reprezentacyjne pomieszczenia mieszkalne oraz manufaktura wybielająca najwyższej jakości len.

Tkaniny moczono w kadziach na parterze w roztworze z potasu i mydłem, płukano i następnie rozkładano na łąkach do wyschnięcia na słońcu.

Przywilej do przetwarzania niezbędnej do bielenia lnu wody został potwierdzony w 1777 roku przez króla Fryderyka II w dokumencie zachowanym do dziś. Do produkcji prowadzonej w południowej części budynku został przekierowany potok. Woda osłabiła fundamenty od strony północnej, stąd w późniejszych latach potok został przeniesiony około trzech metrów dalej na północ od domu. Północna ściana została wsparta na czterech filarach. Podczas obecnej przebudowy odnaleziono w części zewnętrznej ściany dawny zbiornik służący wybielaniu i duży komin do produkcji potażu.

Pomieszczenia reprezentacyjne i letnia siedziba znajdowały się na pierwszej kondygnacji. Na szczególną uwagę zasługuje ponad 100 metrowa sala, której strop został ozdobiony freskami przez jednego z uczniów Willmanna.

Alegoryczny obraz prezentuje góry lodowe pokryte śniegiem, pejzaże morskie z łodzi udających z towarem do wspaniałych wybrzeży południowych, krajobraz z chmurami, z których wyłania się męska postać z kosą- Kronos oraz dwie postaci wsparte o kulę ziemską, które dzięki swoim atrybutom- wadze i mieczowi uważane są za Justitię i Marsa.

Sala ta została w dużej mierze zniszczona. Zachowało się jedynie kilka fragmentów fresków. Plafon odtworzył jeden z bardziej znanych niemieckich artystów- Christoph Wetzel, którego dziełem było również odrestaurowanie kopuły kościoła Frauenkirche w Dreźnie.

Opinie o tym miejscu
Sniadanie, muzyka, personel, bar, pokoj, wystroj, plac zabaw, pokoj zabaw, Daisy :-)...
Spokój, miła atmosfera, ciekawe połączenie nowoczesnych wnętrz ze stylową architekturą. Bardzo dobra kuchnia.
Odtworzenie z pietyzmem stanu sprzed lat połączone z nowoczesnym ,funkcjinalnym wystrojem wnętrz. Położenie , pełny spokój , kameralność. Przemiła obsługa,
Koncepcja hotelu-palacu jest bardzo udana.Obiekt kameralny,apartament bardzo wygodny,design lazienki nowoczesny ale akura taki lubimy,sniadania doskonale.Zwiedzilismy dokladnie najblizsza okolice,w zadnym z rekonstruowanych palacy strefa wellnes nie jest tak dobrze zorganizowana jak w Pakoszowie,zwlaszcza bylismy zadowoleni z czynnego w godz.7 - 22 calkiem sporego basenu.

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Pałac Pakoszów, Zamkowa 3, 58-573 Piechowice
  • +48 75 769 37 17
  • info@palac-pakoszow.pl
  • www.palac-pakoszow.pl
Średnia ocena (max 10)
Na podstawie 7000 opinii
9.8
Pakiety pobytowe Zarezerwuj
Regulamin