Pałac Wojanów to nowoczesne centrum osadzone w murach romantycznej rezydencji dworskiej.

Zamieszkały nieprzerwanie od ponad 400 lat, oferuje noclegi w 11 luksusowych apartamentach i 81 komfortowych pokojach, wyposażonych w wygodne, stylowe meble, podkreślające historyczny charakter obiektu, ale również w Internet wi-fi i TV-sat.

Przez stulecia jego progi gościły wiele znamienitych postaci: ciekawych świata podróżników i turystów, artystów i polityków, książęta i królów. Dołącz do nich odkrywając to magiczne miejsce, położone w Dolinie Pałaców i Ogrodów, pełnej zabytkowych parków, średniowiecznych zamków i romantycznych rezydencji, otoczonych krajobrazem unikalnej urody.

Pałac Wojanów to idealne miejsce do  przygotowania konferencji, zjazdu rodzinnego, kongresu, wesela, organizacji plenerowych eventów i aktywnego wypoczynku. Możliwości te stwarza 7 sal konferencyjnych, 2 restauracje, kawiarnia, winiarnia, 2 korty tenisowe, boisko, nowoczesne centrum SPA & Wellness z basenem, 2 saunami, jacuzzi, siłownią, solarium, gabinetem masażu i kosmetycznym. A wszystko to otoczone 16 hektarowym parkiem.

Stylowe wnętrza podkreślają zabytkowy charakter obiektu.

Do dyspozycji Gości oddajemy 222 miejsca hotelowe w 92 przestronnych pokojach i apartamentach. Każdy z nich jest inny i niepowtarzalny.

W Pałacu wszystkie pomieszczenia zostały urządzone oryginalnymi zabytkowymi meblami. Siedemnaście pokoi posiada oddzielne saloniki ulokowane w czterech okrągłych wieżach. Z okien rozpościera się wspaniały widok na park i panoramę okolicznych gór.

Pozostałe budynki oferują nocleg w wygodnych pokojach, utrzymanych w klimatach karkonoskich.  Nasze wnętrza są tak zaprojektowane, aby spełniały oczekiwania zarówno Gości konferencyjnych jak i turystów indywidualnych z całymi rodzinami.

Obiekt przygotowany jest do przyjęcia osób niepełnosprawnych w trzech przestronnych pokojach z dostępem do szerokiej windy.

Pokoje wyposażone są w:

 • TV-sat
 • Łącze internetowe
 • Telefon

Nasze restauracje to smak minionych epok ze szczyptą finezji i elegancji.

W centralnej części Pałacu mieści się Restauracja Ogrodowa, której wnętrze nawiązuje do epoki romantyzmu, kiedy to właścicielami byli księżniczka Luiza i Fryderyk Niderlandzki.

Do restauracji należy także rozległy taras, z którego rozpościera się malowniczy widok na piękny zabytkowy park oraz Karkonosze.

W tak harmonijnie zaaranżowanym otoczeniu będą mogli Państwo rozkoszować się specjałami naszego Szefa Kuchni i delektować się pieczołowicie dobranymi winami oraz innymi alkoholami.
Pod krzyżowym sklepieniem historycznego budynku Stajni, w Restauracji Kasztanowej zaserwujemy uroczystą kolację dla 200 Gości, zorganizujemy raut dla 400 osób a w upalne dni zaprosimy do ogrodu francuskiego na orzeźwiające drinki i grilla.

Kawiarnia
Zapraszamy do przytulnej kawiarni z tarasem znajdującej się w holu recepcyjnym obok centrum rekreacji.

Przy aromatycznej kawie lub smacznym deserze można delektować się tu chwilą spędzoną przy lekturze aktualnej prasy bądź zapoznać się z historią Pałacu Wojanów.

Nasi Goście mają do wyboru wiele atrakcji rekreacyjnych i SPA.

Znakomite warunki do głębokiego odprężenia poprzez działanie wody i hydromasaży zapewnia 18 METROWY BASEN Z PRZECIWPRĄDEM.

Terapeutyczne działanie wody dodatkowo wzmocni kąpiel w JACUZZI z widokiem na Rudawy Janowickie. Zapraszamy także do skorzystania z SAUNY FIŃSKIEJ I TURECKIEJ.

Zapraszamy wszystkich serdecznie na zajęcia AQUA AEROBIK.
Zajęcia aqua aerobik są bezpieczne i efektywne, przeznaczone dla osób w każdym wieku. Nie tylko modelują i kształtują piękną sylwetkę, ale również pełnią funkcję rehabilitacyjną. Ćwiczenia aerobowe w wodzie odciążają całe ciało, dlatego szczególnie polecane są osobom z bólami kręgosłupa, kolan, stawów.

ZABIEGI SPA na twarz i ciało:
KOSMETYKA ESTETYCZNA
PODSTAWOWE ZABIEGI KOSMETYCZNE
ZABIEGI NA CIAŁO, RYTUAŁY
ZABIEGI NA TWARZ
STREFA DLA MĘŻCZYZN


MASAŻE
:
MASAŻ KLASYCZNY
MASAŻ CESARKSI /relaksacyjny/
DRENAŻ LIMFATYCZNY
ANTYCELLULITOWY MASAŻ UJĘDRNIAJĄCY
MASAŻ MIODOWY KRĘGOSŁUPA
HOT STONE MASSAGE – Masaż gorącymi kamieniami
MASAŻ HAWAJSKI LOMI LOMI NUI
PANTAI LAUR – masaż stemplami owocowo-ziołowymi
MASAŻ BAŃKĄ CHIŃSKĄ
MASAŻ BAMBUSEM
SAMURAJSKI MASAŻ CIAŁA – masaż bambusowymi miotełkami
MASAŻ GORĄCYMI OLEJKAMI

Wypoczynek z inwencją nabiera szczególnego znaczenia w okolicy Pałacu Wojanów, miejscu o urzekających krajobrazach, pełnym bujnej i tajemniczej przyrody. Tu Rudawy Janowickie i Karkonosze są na wyciągnięcie ręki, latem kuszą malowniczymi szlakami do pieszych i rowerowych wycieczek a zimą licznymi trasami narciarskimi i biegowymi.

Pałac Wojanów to nie tylko centrum konferencyjno-biznesowe, ale też idealne miejsce dla aktywnego wypoczynku.

Nasi Goście mają do wyboru wiele atrakcji rekreacyjnych i zajęć sportowych.
Oferujemy:

 • Historyczny park (15 ha) otaczający Pałac, z romantycznymi ścieżkami spacerowymi i biegowymi. Park jest wymarzonym miejscem na relaks a jego polany świetnie nadają się na letni piknik.
 • Dwa korty tenisowe ze sztuczną trawą oraz boisko do siatkówki. Dla Gości, którzy pragną podszkolić swoje umiejętności proponujemy zajęcia z instruktorem.
 • Zajęcia i wycieczki Nordic Walking. Okolice Pałacu Wojanów są wymarzonym miejscem do uprawiania tego sportu. Prawidłowej techniki marszu i sposobie doboru sprzętu nauczy Państwa instruktor.
 • 18 metrowy basen z przeciwprądem i hydromasażami.
 • Jacuzzi, saunę Fińską i Turecką
 • Siłownię
 • Zajęcia aqua aerobic lub zajęcia łączące elementy jogi i pilates.
 • Wynajem rowerów górskich i wycieczki z przewodnikiem malowniczymi ścieżkami rowerowymi

Pierwsza wzmianka o majątku w Wojanowie pojawiła się już w 1281 r. Dobra lenne należały wówczas do Eberharda von Schildau, którego nazwisko, zgodnie z ówczesną tradycją, wiązano z nazwą dóbr rycerskich. Często łączono pierwszych rycerzy Wojanowa ze znanym śląskim rodem von Zedlitz, ale dopiero od połowy XIV w. związki te są jednoznacznie udokumentowane. Wojanów należał do rodu von Zedlitz aż do 1727 roku, z krótką przerwą, na początku XVI w., gdy właścicielem został Anton I Schaff-Gotsch, z innego znakomitego  rodu śląskiego. Renesansowy dwór w  Wojanowie wzniósł Nikolas von Zedlitz und Nimmersatt w 1607 r. Niestety, po kilkunastu latach, w czasie wojny trzydziestoletniej, nowa siedziba  rodu została spalona przez wojska szwedzkie. Odbudowanej w 1667 r. przez Christopha von Zedlitz rezydencji nadano nowy, barokowy wystrój.
 
Od początku XVIII w. dobra rycerskie w Wojanowie często zmieniały właścicieli. Byli nimi patrycjusze jeleniogórscy i nowa arystokracja pruska. W 1831 r. posiadłość nabył Karl Albrech Ike, radca sądowy Królestwa Pruskiego. To na jego zlecenie pałac gruntownie przebudowano, w modnym wówczas stylu neogotyckim. Przebudowę przypisywano znakomitemu architektowi królewskiemu Karlowi Friedrichowi Schinklowi, ale ostatnio prowadzone badania wskazują raczej na jego uczniów. W wyniku tej przebudowy pałac całkowicie zmienił swoje oblicze. Z warownego dworu, dekorowanego później barokowym kostiumem, przekształcony został w romantyczną rezydencję dworską. Zyskał dodatkowe piętro, a alkierzowe narożne wieże zakończone belwederami, które nadały mu charakterystyczny i unikalny na Śląsku wygląd. Nowe dekoracje nawiązywały do angielskiego gotyku, a wcześniejsze ornamenty inspirowane były manieryzmem niderlandzkim .
 
W 1839 r. Ike przeniósł się  do Królestwa Polskiego, gdzie został nobilitowany. Wystawiony na sprzedaż majątek zakupił dla swej córki Luizy Niderlandzkiej król pruski Fryderyk Wilhelm III, który często przebywał w pobliskich Mysłakowicach, swojej letniej rezydencji. Dzięki staraniom pary książęcej obiekt zyskał przepiękny park krajobrazowy. Jego projektantem był znakomity architekt krajobrazu, dyrektor pruskich ogrodów królewskich, Peter Joseph Lenne. Niewielkiej przebudowy romantycznej rezydencji książęcej dokonał uczeń Schinkla, Friedrich August Stuler lub architekt księcia orańskiego Hermann Wentzel. W 1889 roku majątek odziedziczyła córka pary książęcej– Maria zu Wied. Do 1945 r. dobra wojanowskie jeszcze kilkakrotnie zmieniały właścicieli.  Podczas II wojny światowej w pałacu mieszkali jeńcy wojenni, którzy pracowali w pobliskiej fabryce papieru w Dąbrowicy.
 
Po zakończeniu działań wojennych pałac podzielił los innych śląskich rezydencji. Najpierw został splądrowany, a później  był wykorzystywany jako budynek administracyjny powstałego w majątku PGR-u oraz mieszkanie dla robotników rolnych. Nieremontowany, zaniedbany popadł w ruinę. W 1995 r. został zakupiony przez włoską firmę i poddany pracom zabezpieczającym. Nie odzyskał jednak dawnej świetności, a gdy w 2002 strawił go pożar ponownie został wystawiony na sprzedaż.
 
Od 2004 roku właścicielem obiektu jest Spółka z o.o. „Pałac Wojanów”.
Założenie pałacowo-parkowe zostało gruntownie odrestaurowane w latach 2005 -2007. To jedna z największych rewaloryzacji zespołu pałacowego w Polsce w tym dziesięcioleciu. Dawny blask odzyskał bowiem nie tylko dawny renesansowy dwór, ale również wszystkie obiekty dawnego majątku ziemskiego oraz romantyczny park krajobrazowy. Stajnia, spichlerz, oficyna, wozownia, stodoła zmieniły całkowicie swoje pierwotne funkcje. Powstał tu ekskluzywny hotel z częścią konferencyjną i rekreacyjną oferujący ponad 200 miejsc noclegowych o zróżnicowanym standardzie, dwie restauracje, kawiarnię, winiarnię, bar ogrodowy, dwa ogrody restauracyjne i herbaciarnię. Obiekt wyposażony jest w wiele elementów sportowych i rekreacyjnych, m.in. korty tenisowe, boiska do siatkówki i koszykówki, basen, jacuzzi, sauny, fitness, gabinety odnowy biologicznej, sale ćwiczeń, itp. W parku wybudowano nowe altany i fontannę, założono klomby i odtworzono historyczne ścieżki i promenady spacerowe.

Opinie o tym miejscu
cudowne miejsce i duży park
Park, ogólny wygląd.

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

 • Pałac Wojanów, Wojanów 9, 58-508 Jelenia Góra
 • + 48 75 754 5300
 • rezerwacja@palac-wojanow.pl
 • www.palac-wojanow.pl
Średnia ocena (max 10)
Na podstawie 4000 opinii
8.4
Pakiety pobytowe Zarezerwuj
Regulamin