Pobyt w Zamku Karpniki to wyjątkowe doświadczenie. Wiemy to, ponieważ zyskaliśmy grono zadowolonych Gości, którzy dzięki swoim opiniom zainspirowali nas do zebrania kilku powodów, dla których warto wybrać właśnie nas.

Zamek Karpniki to prawdziwy zamek. Nie tylko z nazwy. Ze średniowieczną fosą, wieżą strzegącą wejścia, labiryntem korytarzy i schodów oraz zamkowymi komnatami. Wybierając nocleg u nas, śpią Państwo w głównym budynku. Nie ma oficyn ani odrębnych budynków przy zamku. Wyróżnia nas prawdziwy zamkowy charakter oraz autentyczność miejsca.

Dzięki kilku istotnym rozbudowom na przestrzeni wieków zamek zmieniał swoją formę, a wnętrza kryją detale ze średniowiecza, renesansu, baroku oraz historyzmu - ta ostatnia przebudowa dokonana w XIX w. nadała zamkowi neogotycki wygląd. Zamkowe wnętrza przeznaczone są wyłącznie dla gości hotelowych oraz osób zaproszonych. Nie jest możliwe zwiedzanie zamku w celach turystycznych, dzięki czemu staramy się zapewnić Państwu podczas pobytu maksimum komfortu i prywatności.

Królewska rodzina Hohenzollernów, w której posiadaniu dobra karpnickie były w XIX w. nadała budowli charakteru pałacowego oraz rozsławiła posiadłość w całej Europie. Z tamtego okresu zachowała się niezwykle bogata ikonografia, artykuły prasowe, listy opisujące życie w zamku. Wyjątkowi goście odwiedzali zamek: królowie, członkowie dynastii Romanowów, książęta, arystokracja, uczeni, najwięksi artyści ówczesnego świata. Podczas pobytu w zamku mogą Państwo nocować w tych samych pokojach, w których nocowała np. Królowa Maria Bawarska, Król Prus Friedrich Wilhelm III, caryca Aleksandra Fiodorowna, rodzina Hohenzollernów, czy też rodzina książąt heskich.

Dla Państwa stworzyliśmy przestrzeń nawiązującą do dawnego wyposażenia zamkowego, aby mogli poczuć się Państwo wyjątkowo, doświadczyć podróży przez epoki. Pokoje i apartamenty rozmieszczone są na różnych kondygnacjach, jest ich łącznie 20, a ich cena zależy od kategorii i lokalizacji. Oferta obejmuje: 2 apartamenty historyczne, 2 apartamenty z osobną sypialnią i pokojem dziennym, 9 pokoi typu Junior Suite, 6 pokoi standardowych, 1 pokój standard plus.

Hohenzollernowie spędzali kilka miesięcy w roku w karpnickim zamku, preferując to miejsce nad królewski Pałac w Berlinie. Wspaniałe widoki, spokojna okolica, otoczenie zieleni i zachwycające krajobrazy, które zafascynowały królewską rodzinę, stanowić będą integralną część Państwa pobytu.

Zamek ogrzewany jest wodą termalną. Nie ma mowy o zimnych zamkowych murach! Zaskoczy Państwa fakt, jak ciepło jest w każdym pomieszczeniu. To innowacyjne rozwiązanie jest jednym z elementów naszej proekologicznej działalności i wdrażania koncepcji rozwoju tego miejsca.

Jesteśmy jedynym obiektem rezydencjonalnym w funkcji hotelowej z wewnętrznym dziedzińcem w rejonie Karkonoszy. To niezwykle malownicze miejsce latem służy jako patio restauracyjne. Kuchnia Zamku Karpniki zyskała już stałe grono swoich wielbicieli. Dla gości hotelowych pozostających na dłuższym pobycie możemy przygotować dania na zamówienie. Jesteśmy do Państwa usług!

Indywidualne podejście do gości stało się naszą dewizą. To, co nas wyróżnia, to zaangażowanie pracowników, jakość ich obsługi oraz gościnność. Jesteśmy tu dla naszych Gości, jesteśmy tu dla Państwa i zrobimy wszystko, aby odpoczynek był iście królewski. Dodatkową atrakcję umożliwiającą pełen relaks stanowi strefa wellness oraz siłownia, które dla naszych Gości nie wiążą się już z żadnymi opłatami.

Zamek Karpniki to wyjątkowe miejsce dla wymagających gości zarówno na dłuższy wypoczynek jak i na krótki weekendowy urlop.

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Zamek Karpniki, Łąkowa 1, Karpniki , 58-533 Mysłakowice
  • +48 757122140
  • info@zamekkarpniki.pl
  • www.zamekkarpniki.pl
Regulamin