Mała Miedzianka w Rudawach Janowickich to bezsprzecznie jedna z najbardziej tajemniczych miejscowości Dolnego Śląska. Jej pełna niewyjaśnionych sekretów historia przyciąga poszukiwaczy tajemnic z całej Europy. Na czym polega czar Miedzianki?

Browar Miedzianka to miejsce, gdzie najlepiej rozpocząć poszukiwania tajemnic miasteczka.To tutaj można usłyszeć opowieści, jak to XV-wieczne, tętniące życiem miasto górnicze przeżywało okresy chwały i upadku pod rządami husytów, Jagiellonów i możnych rodów niemieckich. Pijąc znakomite rzemieślnicze piwo, inspirowane dawniej warzonym tu „Złotem z Miedzianki”, można sobie wyobrazić, jak wyglądał ten górniczy „mały gigant” wraz z jego 160 szybami, licznymi sztolniami i hutami.

Jednak to okres po II Wojnie Światowej jest pełen najbardziej intrygujących sekretów. Właśnie wtedy pod Miedzianką zaczęły powstawać liczne tunele, gdzie na potrzeby Związku Radzieckiego wydobywano „skarb Zimnej Wojny” - rudę uranu. Niewiele później całe miasteczko w niewyjaśnionych okolicznościach zaczęło...zapadać się pod ziemię. Warto zajrzeć tu z kultową książką „Miedzianka. Historia znikania” w dłoni i na własną rękę odkryć miejsca w Miedziance, których już nie ma...

Dziś Browar Miedzianka podtrzymuje tradycje browarnicze regionu, warząc smakowite i aromatyczne piwa, doceniane przez licznych smakoszy. Koniecznie należy tu zajrzeć, by spróbować Rudawskiego, Cycucha Janowickiego czy Górnika!

Opinie o tym miejscu
Świetne miejsce za miastem na kawę i ciastko plus obiad. Miła plus piękne widoki na góry. Szczerze polecam !

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

Średnia ocena (max 10)
Na podstawie 1 opinii
10
Regulamin