W 1956 roku dziadek szefa kuchni podczas gry w pokera, wygrał przepis na pizzę od Włocha, który akurat znajdował się w "miasto". On sam był piekarzem, więc zaciekawiony tym, jaki chleb powstanie z tego przepisu od razu zabrał się do pracy i włożył wyrób do swojego pieca. Okazało się, że chleb nie smakował jak chleb. Ciasto było dziwne, lekko puszyste, nie przypominało niczego, co do tej pory widział i próbował. Przepis trafił do szuflady, ponieważ nikt nie chciał kupić tego wyrobu.

Dopiero po kilku latach, kiedy nieopodal rodzinnej wsi zatrzymali się emigrujący Włosi, dziadek właścicela zaprosił ich na wspólną biesiadę. Jeden z nich znał Polski, więc tłumaczył historie swoich kamratów. Po kilku kieliszkach wódki rozwinęła się debata na temat jedzenia. Opowiadali oni wtedy o ogromnym placku z serem i różnymi dodatkami na puszystym cieście. Wtedy lampka w głowie dziadka się zapaliłą i pokazał im tajemniczy Włoski przepis. Wyjaśnili mu, że był to przepis na pizzę. Przepis ten pozostał w rodzinie aż do dziś. Po drobnych modyfkacjach wykorzystujemy go w naszej Pizzeri.

Serdecznie zapraszamy wszystkich gości do skosztowania naszego specjału jakim jest pizza. Wiemy jednak, że wymagania naszych rodaków są wygórwane, dlatego też oferujemy specjały kuchni Polskiej, desery i inne. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

Regulamin