Jakuszyce>Kopalnia Stanisław

Czas wycieczki w jedną stronę - około 1,5h
Długość - około 6 km
Trudność - bardzo łatwa

Spokojna trasa, częściowo asfaltem ( pozostałość po drodze dojazdowej do kopalni ) prowadzącym przez las.
Na wyższych partiach drogi, możemy podziwiać piękny krajobraz gór Izerskich.
 

1. Jakuszyce są dzielnicą Szklarskiej Poręby, jednocześnie miejscem, w którym znajduje się najbardziej znany ośrodek narciarstwa biegowego w Polsce. Polana Jakuszycka jest miejscem, w którym organizowane są liczne imprezy sportowe zarówno o charakterze międzynarodowym np. Bieg Piastów czy Puchar Świata jak i mniejszych np. Puchar Polski lub Puchar Karkonoszy.
Specyficzny mikroklimat sprzyjający długiemu zaleganiu śniegu sprawia, że Jakuszyce cieszą cię znaczną popularnością wśród osób miłujących narty biegowe.

Jakuszyce są jak brama do Gór Izerskich. Choć usytuowane w rejonie Przełęczy Szklarskiej (886m) znajdującej się pomiędzy Karkonoszami a królestwem Izery, od tych pierwszych niby plecami odwracają się Kocierzem (929 m), całkowicie niemal zapatrzone na północ i zachód, w izerskie szczyty, torfowiska, rzeki i doliny.


2. Kopalnia Stanisław
- Najwyżej położony kamieniołom w Polsce, Kopalnia kwarcu "Stanisław" w Szklarskiej Porębie – kopalnia odkrywkowa na wysokości 1050 m n.p.m.

Warto odwiedzić Kopalnie Stanisław gdyż rozciąga się tu jeden z najpiękniejszych widoków w górach Izerskich.Wyrobiska i na hałdy są ciekawym miejscem dla poszukiwaczy minerałów.
Można tu znaleźć efektowne okazy kryształów górskich.

Można się tu poczuć jak na szczycie świata ponieważ widok rozciąga się na jego cztery strony i zapiera dech w piersiach.

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Jakuszyce > Kopalnia Stanisław, , 58-580 Jakuszyce
Regulamin