Jelenia Góra > Wieża widokowa na szczycie Wzgórza Krzywoustego > Perła Zachodu

Czas wycieczki w jedną stronę - około 1h
Długość - około 4km
Trudność - łatwa

1. Jelenia Góra
Miasto na prawach powiatu w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim, w śródgórskiej Kotlinie Jeleniogórskiej, nad rzeką Bóbr. 
 

2. Wieża widokowa „Grzybek”, stojąca na Wzgórzu im. Bolesława Krzywoustego (375 m n.p.m.). Jej historia sięga 1891 r., kiedy to zrodziły się pierwsze plany wzniesienia w Jeleniej Górze wieży widokowej.
Wieża od razu stała się jedną z największych atrakcji turystycznych Jeleniej Góry. Wspaniały widok na miasto, całą Kotlinę Jeleniogórską oraz Karkonosze przyciągał tłumy spacerowiczów i turystów, a także gości znajdującej się nieco poniżej restauracji.
Po wojnie wieża przechodziła różne koleje losu, ale jej mocna konstrukcja oparła się wszystkiemu. Można na nią wejść bez problemów i obaw, że coś się zawali. Sama wieża zniknęła jednak pomiędzy konarami drzew, które zasłaniają część wspaniałego stąd widoku. W 2010 r. wieża została gruntownie wyremontowana z wykorzystaniem funduszy unijnych, jak również część drzew ograniczających dotychczas widok została skorygowana. 

3. Perła Zachodu
jest schroniskiem turystycznym i położona jest w Siedlęcinie nad Jeziorem Modrym. Od strony Jeleniej Góry do schroniska prowadzi niebieski szlak rowerowy, położony nad rzeką Bóbr i prowadzący przez Borowy jar, Perłę Zachodu do samego Siedlęcina oraz dalej w kierunku Bolesławca.

Budynek schroniska został usytuowany na krawędzi stromego urwiska, będącego jednocześnie linią brzegową jeziora. Z tarasu wieży widokowej Perły Zachodu rozpościera się wspaniała panorama Jeziora Modrego z mostkiem oraz otaczającymi go skałkami.

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Jelenia Góra > Perła Zachodu, , 58-500 Jelenia Góra
Regulamin