Karpacz Centrum > Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu > Skalny Stół > Przełęcz Sowia

Czas wycieczki w jedną stonę
- około 2 h
Długość - około 6 km
Trudność - łatwa

Malownicza trasa przez Sowią Przełęcz rozciąga się po horyzont, z kolei Kowarski Grzbiet, opadający na wschodzie ku Przełęczy Okraj stanowi kulminację Kowarskiego Grzbietu, tak jak widokowy wierzchołek Skalnego Stołu.
 

1. Karpacz może pochwalić się pięknym, reprezentacyjnym deptakiem znajdującym się na głównej ulicy miasta – Konstytucji 3 Maja.
Otaczają go restauracje, kawiarnie czy sklepy z pamiątkami. Powstał on dzięki wspólnej pracy urbanistów, architektów i projektantów miejskich przestrzeni.
W związku z budową deptaka uruchomiono obwodnicę prowadzącą przez tunel znajdujący się pod stokiem Kolorowa. Dzięki temu główną ulicą Karpacza można bezpiecznie spacerować.
 

2. Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu gromadzi eksponaty, dokumenty i wszelkie pamiątki związane z rozwojem sportu, turystyki i ochrony przyrody w terenie Karkonoszy. Uroczyście otwarte 4 września 1974.
 

3. Skalny Stół (czes. Tabule) 1281 m npm. Najwyższy szczyt Kowarskiego Grzbietu w Karkonoszach. Ciche i spokojne miejsce nie odwiedzane przez turystów tak często jak inne atrakcje na zachód od Śnieżki. Ze szczytu rozciąga się piękny widok na Kotlinę Jeleniogórską i okolice. 
 

4. Przełęcz Sowia jest to przełęcz górska na wysokości 1164 m n.p.m. w Sudetach Zachodnich, w Karkonoszach. Przy dobrej pogodzie Sowia Przełęcz gwarantuje wspaniałe widoki na całą Kotlinę Jeleniogórską i Karpacz.

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Karpacz > Przełęcz Sowia, , 58-540 Karpacz
Regulamin