Stara Kamienica > Antoniów > Rozdroże Izerskie > Bobrowe Skały

Czas wycieczki
w jedną stronę - około 2 h
Długość - około 25 km
Trudność - średnia

Trasa dosyć długa. Znajdują się na niej w większości łatwe do jazdy asfaltowe i szutrowe odcinki. Biegnie fragmentami po szlakach pieszych niebieskim i zielonym, więc na tych odcinkach do łatwych nie należy. Trasa zaczyna się i kończy przy głównym skrzyżowaniu dróg w Starej Kamienicy. Wartymi miejscami do zobaczenia jest punk widokowy na Bobrowych Skałach, malowniczo położona wieś Antoniów oraz Rozdroże Izerskie.
 

1. Stara Kamienica - jedna z najstarszych polskich wsi, jej początki sięgają XII wieku. Znajdują się w niej otoczone fosą ruiny rycerskiego zamku zbudowanego w XVI wieku. Z zamku zachowała się kamienna wieża, budynek gospodarczy z XVII wieku oraz barokowa brama z herbami. W Starej Kamienicy znajduje sią również gotycki kościół pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela wybudowany w XV wieku, w środku znajduje się barokowy ołtarz oraz gotycka chrzcielnica.

2. Antoniów – wieś w Polsce położona w województwie dolnośląskim, w powiecie jeleniogórskim, w gminie Stara Kamienica, nad rzeką Kamienicą.
W latach 1975–1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa jeleniogórskiego.


3. Rozdroże Izerskie - leży na wysokości 767 m.n.p.m. na przełęczy pomiędzy grzbietem Kamienickim a grzbietem Wysokim Gór Izerskich. Rozpościera się z niego piękny widok na kopalnie kwarcu "Stanisław" oraz na część Grzbietu Kamienickiego.
 

4.Bobrowe Skały - granitognejsowe skały na północno-wschodnim stoku góry Ciemniak (699 m.n.p.m) w Górach Izerskich. Od północnej strony ściana skalna wysokości około 25-30 m. Na szczycie znajduje się dobry punkt widokowy na zachodnią część Karkonosze.

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Stara Kamienica > Bobrowe Skały ROWEREM, , 58-512 Stara Kamienica
Regulamin