Szklarska Poręba > Wyrobisko kopalniane > Michałowice

Czas wycieczki w jedną stronę - około 1 h
Długość - około 8 km
Trudność - łatwa

Trasa krótka i łatwa technicznie. Polecana na rodzinne wycieczki. Warto zobaczyć Wyrobisko Kopalniane i malownicze okolice Michałowic.

1. Szklarska Poręba - położona w malowniczej dolinie rzeki Kamiennej na stokach Karkonoszy i Gór Izerskich, znana i ceniona od połowy XIX wieku.
Jest to miejsce, gdzie odbywają się liczne imprezy kulturalne i sportowe uatrakcyjniające pobyt naszych gości.

Szklarska jak i okolice to obszar występowania unikatowej fauny i flory przyciągającej ludzi wrażliwych na naturalne piękno otoczenia.
Warunki porównywalne do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości powyżej 1200m n.p.m. Doskonałe miejsce dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek.

2. Wyrobisko kopalniane - nieeksploatowany kamieniołom granitu położony niedaleko Michałowic, z którego rozpościera się piękny widok na Szrenicę. Wewnątrz wyrobiska znajduje się także mały, płytki stawik.

3. Michałowice - dzielnica miasta Piechowice położona pomiędzy Piechowicką Górą a Drewniakiem. Michałowice powstały jako wieś w połowie XVII wieku i jak głosi legenda została założona przez trzech uciekinierów religijnych z Czech. W centralnym punkcie Miechałowic znajduje miejsce widokowe z pięknym widokiem na główny grzbiet Karkonoszy.

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Szklarska Poręba > Michałowice ROWEREM, , 58-580 Szklarska Poręba
Regulamin