Szklarska Poręba > Kukułcze Skały > Schronisko pod Łabskim Szczytem > Śnieżne Kotły

Czas wycieczki w jedną stronę
- około 3 h
Długość - około 9,5 km
Trudnosć - trudna

Podejście na Śnieżne Kotły jest strome i męczące, a szczególnie mozolny jest odcinek do Schroniska Pod Łabskim Szczytem. Po osiągnięciu Kukułczych Skał szlak wyłania się z lasu i wychodzi na otwarty teren, dzieki czemu jego górny fragment jest niezwykle interesujący widokowo.

 

1. Szklarska Poręba - położona w malowniczej dolinie rzeki Kamiennej na stokach Karkonoszy i Gór Izerskich, znana i ceniona od połowy XIX wieku.
Jest to miejsce, gdzie odbywają się liczne imprezy kulturalne i sportowe uatrakcyjniające pobyt naszych gości.

Szklarska jak i okolice to obszar występowania unikatowej fauny i flory przyciągającej ludzi wrażliwych na naturalne piękno otoczenia.

Warunki porównywalne do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości powyżej 1200m n.p.m. Doskonałe miejsce dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek.
 

2. Kukułcze Skały (Kuckuckssteine) – duża grupa skalna położona na wys. 1053 – 1125 m n.p.m. pomiędzy dolinami Szrenickiego Potoku i Bystrego Potoku, przy żółtym szlaku prowadzącym ze Szklarskiej Poręby.
Skały tworzą trzy oddzielne baszty, z których środkowa o wys. ok. 7 m nosi nazwę „Wahadło” ze względu na możliwość wprawienia jej w ruch. Ze skał w kilka minut dojdziecie do schroniska Pod Łabskim Szczytem.
 

3. Schronisko Pod Łabskim Szczytem posadowione na krawędzi Łabskiego Kotła, na skrzyżowaniu wielu turystycznych szlaków, zachowało klimat i atmosferę prawdziwego górskiego schroniska i stanowi doskonałą bazę wypadową do zwiedzania Karkonoszy.
 

4. Śnieżne Kotły stanowią główną atrakcję zachodniej części polskich Karkonoszy. Są to najefektowniejsze i najlepiej wykształcone kotły polodowcowe w całych Karkonoszach. 

Urwiska Dużego Kotła osiągają ponad 200 metrów wysokości. Wraz z górującą nad nimi stacją przekaźnikową TV, są obok piramidy Śnieżki najbardziej charakterystycznym elementem panoramy Karkonoszy.

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Szklarska Poręba > Śnieżne Kotły, , 58-580 Szklarska Poręba
Regulamin