Szklarska Poręba Góna> dolina Kamiennej > Wodospad Szklarki

Czas wycieczki w jedną stronę - około 1 h
Długość - około 3,5 km
Trudność - bardzo łatwa

Jest to bardzo łatwy szlak, atrakcyjny krajobrazowo i dość krótki, dlatego nadaje się idealnie na szybki spacer lub na początek dłuższej wyprawy. W Dolinie Kamiennej znajdziemy liczne formy skalne oraz pozostałości działalności górniczej.

1. Szklarska Poręba położona w malowniczej dolinie rzeki Kamiennej na stokach Karkonoszy i Gór Izerskich, znana i ceniona od połowy XIX wieku.
Jest to miejsce, gdzie odbywają się liczne imprezy kulturalne i sportowe uatrakcyjniające pobyt naszych gości.

Szklarska jak i okolice to obszar występowania unikatowej fauny i flory przyciągającej ludzi wrażliwych na naturalne piękno otoczenia.
Warunki porównywalne do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości powyżej 1200m n.p.m. Doskonałe miejsce dla tych, którzy preferują aktywny wypoczynek.

2. Wodospad Szklarki - Malowniczo położony na terenie Enklawy Karkonoskiego Parku Narodowego, obejmującej przepiękny przełomowy odcinek potoku Szklarka tzw. Wąwóz Szklarki. W środkowej części Wąwozu, na skalnym progu na wysokości 520 m n.p.m. znajduje się Wodospad Szklarki, spadający w dół kaskadą zwężającą się u dołu iskręcającą spiralnie. Strumień wody wodospadu ma wysokość 13,3 m.

Na lewym brzegu skalnego progu znajdują się okazałe marmity (przegłębienia w dnie strumienia lub rzeki powstałe wyniku eworsji u podnóża wodospadu lub progu skalnego).

3. Schronisko „Kochanówka” - „Kochanówka” jest bardzo małym schroniskiem, gdyż posiada zaledwie 12 miejsc noclegowych. Jest wyjątkowym miejscem, które urzeka urodą, ciepłem i przytulnością, jest niewielkim schroniskiem , w którym panuje domowa atmosfera. Jest swoistego rodzaju oazą ciszy i spokoju. Dogodne usytuowanie jest jednocześnie doskonała bazą wypadową do zwiedzania Karkonoszy. Turyści, którzy wędrują po górach i znają ja-kość PTTK-owskich obiektów są mile zaskoczeni.

Opinie o tym miejscu

Podziel się opinią o tym miejscu

Dziękujemy za oddanie opinii!
Państwa opinia zostanie opublikowana po zatwierdzeniu.
Proszę czekać
Trwa wysyłanie Państwa opinii.

Dane kontaktowe

  • Szklarska Poręba > Wodospad Szklarki, , 58-580 Szklarska Poręba
Regulamin